גם גאמא יוצאת לחופש לפעמים

בין ה-12 בספטמבר ל-15 באוקטובר נהיה בפגרת חגים שבה לא נקבל הזמנות חדשות.

נשמח לעמוד לרשותכם לאחר מכן.

-
דף הבית אודות סטודנטים
לתואר שלישי
סטודנטים
לתואר שני
סטודנטים
לתואר ראשון
סטודנטים
לקויי למידה
חוקרים
וחברות
מרכז
המידע
צור
קשר
 
 

איך להכין פוסטר מדעי להדפסה בבית הדפוס?

הדפסת הפוסטר בבית הדפוס הינה שלב קריטי בהכנת פוסטר מדעי. מכיוון שאנו נשאלים פעמים רבות כיצד מתבצע התהליך, כתבנו תשובה קצרה אשר מבוססת על ניסיוננו בהכנת פוסטרים מדעיים המוצגים בכנסים מדעיים בארץ ובחו"ל.

הכנה סופית להדפסה

וודא שהגרסה הסופית עומדת בכל ההנחיות הטכניות להכנת הפוסטר. הנחיות אלו יכולות לכלול את מבנהו, גודלו וסוג החומר עליו יודפס הפוסטר. לפני הדפסת הפוסטר יש לשים לב לכך שהוא מוצג נכון על המחשב בבית הדפוס. עשויים לקרות שינויים קטנים, שעשויים להפוך למשמעותיים כשהפוסטר מודפס בגדול, כתוצאה מהבדלי גרסאות של המחשבים השונים. אחת הדרכים לפתור בעיה זו היא לשמור את הפוסטר במחשב בית הדפוס כקובץ Power Point באיכות גבוהה, ולהדפיס מקובץ זה במקום מקובץ ה-PDF.

הדפסת דוגמא

כדאי לבחור להדפיס את הפוסטר המדעי בבית דפוס המאפשר הדפסת דוגמא בקטן לפני ההדפסה בגדול. מומלץ מאוד על ידינו להדפיס את הפוסטר בקטן, היות והצבעים עשויים להשתנות בהדפסה. אם הדברים נראים שונה על המחשב לעומת על הנייר, ניתן לבצע בקובץ הפוסטר שינויי צבעים של הרגע האחרון. במקרה כזה אנחנו ממליצים לשמור בשם חדש, ולא במקום השם הקודם, את הפוסטר המדעי לאחר השינויים שנעשו ואז להדפיס אותו בגדול.

למינציה

מומלץ להדפיס את הפוסטר המדעי עם למינציה. הניילון שמצפה את הנייר מבליט את הצבעים ומגדיל את הקונטרסט, כלומר את הניגוד בין הצבעים. כך מתחדד המימד הויזואלי של הפוסטר. בכל מקרה, איננו ממליצים להדפיס על בד דגל, למרות שהוא נוח יותר לנשיאה, מפני שבהדפסה זו איכות התצוגה הויזואלית יורדת באופן משמעותי.