-
דף הבית אודות סטודנטים
לתואר שלישי
סטודנטים
לתואר שני
סטודנטים
לתואר ראשון
סטודנטים
לקויי למידה
חוקרים
וחברות
מרכז
המידע
צור
קשר
 
 

כתיבת הצעת מחקר לתואר שלישי

אנו מתמחים בייעוץ והנחיית סטודנטים הלומדים לתואר שלישי בכתיבתם האקדמית. שירותים אלה יסייעו לך באופן תכליתי להתמודד בהצלחה עם מורכבות כתיבת הצעת המחקר, בין אם היא מיועדת לעבודת דוקטור ("דוקטורט" או "דיסרטציה") או לדוקטורט מאמרים, במסגרת לימודי תואר שלישי במדעי החברה והרוח. המומחים שלנו בכתיבה אקדמית מנוסים במתן עזרה גם לדוקטורנטים המתקשים בכתיבת הצעת מחקר לדוקטורט המוגש לשלוחה זרה.

מומחי גאמא כתיבה אקדמית הינם אקדמאים מצטיינים בעלי תואר שני ושלישי. מלבד ניסיונם הרב בכתיבה אקדמית הם מנוסים במתן עזרה בכתיבה אקדמית, יעוץ, הנחייה והכוונה פרטנית בכתיבה אקדמית לסטודנטים הלומדים לתואר שלישי במדעי החברה והרוח.

אנו מציעים סיוע והנחיה בכל שלבי התואר השלישי, החל בכתיבת הצעת המחקר ועד כתיבת עבודת הדוקטורט עצמו. בנוסף, אנו גם מסייעים בכתיבת מסמכי הצהרת כוונות ללימודי הדוקטורט בארץ ובחו"ל, בעברית ובאנגלית.

האם אתם מרגישים אבודים מול הצעת המחקר? אספתם חומר רב אך מתקשים למקד את הנושא להצעת המחקר? אולי אתם לא יודעים איך להתחיל או דווקא כיצד לסיים את כתיבת הצעת המחקר לדוקטורט?ומה אם אתם לומדים לימודי תואר שלישי באוניברסיטה בחו"ל וצריכים קורא או מנחה שינחה אותך בארץ?

לנו יש מענה איכותי לכל אלה, המבוסס על ניסיון הרב שנים שלנו בהבאת סטודנטים להגיש הצעות מחקר לעבודת דוקטורט בתחומים רבים, ובהצלחה. דבריה של אחת הדוקטורנטיות שלהן סייענו מדגימות זאת:

"ישששש! הגשתי את הצעת המחקר (לדוקטורט) עכשיו למזכירות החוג. גדי, אתה הראשון שאליו אני מתקשרת כדי לעדכן אותו. תודה על כל הסיוע. אני שמחה לעדכן אותך".

איך זה עובד?

אנחנו נפגשים איתכם ולומדים מכם על הקושי איתו אתם מתמודדים. לרוב מדובר בתחושה של תנועה במעגלים בלי יכולת להתקדם באופן משמעותי, בין אם בחשיבה או בכתיבה. אנחנו מסייעים לכם למקד את התחום ובתוכו את הנושא שאותו בכוונתכם לחקור. בשלב זה אנחנו מסייעים לכם לבחון את הנגישות שלכם לנושא, מידת העניין שלכם בו, הנגישות שלכם לכלי המחקר והשליטה שלכם במתודולוגיה המתאימה לחקר הנושא. אנחנו גם מסייעים לכם לבחור במתודולוגיה זו (מתודולוגיית מחקר כמותי, מתודולוגיית מחקר איכותני או מתודולוגיית מחקר משולב).

לעיתים הקושי הוא להכיל את הנושא המורכב, שהרי באופן מובנה עבודת דוקטורט מאופיינת במורכבות רבה. לשם כך אנחנו מסייעים לכם לפרק את הנושא למרכיביו העיקריים. המטרה היא לעשות את הדברים לפשוטים ככל הניתן. היועצים והמנחים שלנו יודעים לעשות זאת היטב.

כדי להתחיל את תהליך הכתיבה באופן יעיל ותכליתי אנחנו לומדים מכם על ההנחיות הכלליות והספציפיות של המוסד האקדמי אליו עליכם להגיש את הצעת המחקר לדוקטורט.באם אין הנחיות כאלו, אנחנו יודעים במרבית המקרים כיצד להנחות אתכם לכתיבת מסמך הצעת המחקר לעבודת הדוקטור.

לבסוף, אנחנו מרכיבים יחד איתכם "מפת דרכים" המתייחסת לאבני הדרך שעליכם לעבורכדי להתכנס לתוכנית עבודה ישימה, שבסופה תגישו במועד המתוכנן את מסמך הצעת המחקר לדוקטורט. על יכולתנו להנחות ולסייע לכם להכין את המתווה הזה, גם כאשר אתם חשים "תקיעות" בתהליך לפני פגישתכם איתנו, הודתה לנו הדוקטורנטית הבאה:

"תודה לכם, אתם ה-Waze של הסטודנטים".

מסמך הצעת מחקר

נסייע לך להכין הצעת מחקר לדוקטורט בהתאם להנחיות החוג שבמסגרתו אתה מתכוון לכתוב את הדוקטורט. אם לא קיבלת הנחיות ספציפיות ואתה מתקשה ביצירת השלד של הצעת המחקר, נסייע לך לגבש אותו. בעת הצורך, נעזור לך לבחון את ישימות הצעת המחקר שלך, כולל בדיקת הנגישות שלך לשדה המחקר ולכליו. בין השאר, נוכל לעזור בגיבוש מתודולוגית המחקר, כלומר לבחור את המתודולוגיה שמתאימה לנושא המחקר, לשאלותיו ולנגישות שלך לשדה המחקר. בנוסף, נסייע לך לתכנן את מתווה המחקר, תוך התייחסות מוקדמת לניתוח הסטטיסטי של השערותיו, וזאת על מנת למנוע קשיים בעת ניתוח התוצאות.

במחקר עיוני נסייע לך לנסח שאלת מחקר ואת תרומתו וחידושו, לזהות תיאוריות רלוונטיות לנושא המוצע על ידך, לגבש מושגי מפתח, לפתח כלים לצורך הניתוח ולתכנן את יישום הכלים באופן מתאים לנושא ולמערך המתודולוגי.

העורכים שלנו יסייעו לך להכין מסמך הצעת מחקר לעבודת המחקר (עבודת דוקטור), אשר יאפשר לקוראים קפדניים להתרשם מאיכות גבוהה ולהגדיל את סיכויי קבלת ההצעה. נוכל לסייע לך בנושאים הבאים:

  • ניסוח נושא מחקר, בעיה מחקרית או בעיה עסקית.
  • ניסוח שאלות מחקר במחקר כמותי, איכותני או עיוני.
  • כתיבת סקירת ספרות, רקע מדעי או מבוא כך שלקורא תהיינה ברורות התובנות התיאורטיות התומכות במחקר המוצע.
  • ניסוח השערות המחקר במחקר כמותי או עיוני.
  • ניסוח שיטה או מתודולוגיה מחקרית ברי יישום.
  • כתיבת פרק השיטה או פרק מתודולוגיה באופן בהיר, תמציתי ומדויק במחקר כמותי, איכותני, עיוני, מחקר משולב ומחקר יחידני.
  • שילוב יצירתיות וחדשנות.
  • כתיבה אינטגרטיבית.
  • כתיבה ביקורתית.
  • כתיבת תקציר כך שישקף את הצעת המחקר באופן ברור ומדויק וכל זאת בהיקף המותר.

שירותי הנחיה ושירותי קורא שני ושלישי של עבודת הדוקטורט

לעיתים אתם, כדוקטורנטים, נדרשים על ידי המוסד האקדמי בו אתם לומדים לאתר ולהמליץ על קורא שני ושלישי של עבודת הדוקטור שלכם. אתם נדרש לכך כבר בשלב הראשוני של התהליך, תוך כדי הגשת הצעת המחקר שלך.

לנו ב"גאמא כתיבה אקדמית" יש מאגר יועצים ומנחים בעלי תואר שלישי אשר יכולים להיות קורא שני ושלישי של עבודת הדוקטורט שלכם. לאחר שאנחנו מקבלים מכם את הקריטריונים, המוגדרים על ידי המוסד האקדמי שלכם לבחירת הקוראים, אנו עורכים בדיקת היתכנות לשיבוץ הקוראים על ידינו. אנחנו מספקים לכם את מסמכי קורות החיים שלהם, ללא פרטים אישיים מזהים, שאותם אתה רשאי להעביר למוסד האקדמי שלכם ולמנחה או הקורא הראשי. לאחר קבלת האישור המתאים מתקיימת פגישה משותפת אתכם, עם המנחה או הקורא הראשי ועם הקוראים שלנו. פגישה זו יכולה להתקיים בסקייפ או במפגש פיזי.

המשך התהליך נעשה כפי שמוגדר על ידי ועדת הדוקטורט או המוסד האקדמי שלכם באשר לנדרש מהקוראים בכל אחד משלבי הכנת עבודת הדוקטורט על ידכם. כמו לגבי כל השירותים שלנו, אנחנו מתחייבים לשמירה קפדנית על דיסקרטיות מלאה שלכם ושל הקוראים.

יעוץ סטטיסטי בסטטיסטיקה מתקדמת

הסטטיסטיקאים שלנו יסייעו לךלבחור את הפרוצדורות הסטטיסטיות המתאימות למערך המחקר ולמטרותיו. הסטטיסטיקאים שלנו מנוסים ומיומנים בייעוץ לדוקטורנטים בתכנון וביצוע ניתוחים סטטיסטיים מורכבים. הם יכולים גם לסייע לך לנסח באופן מדוייק את המתודולוגיה המחקרית שלך.

יעוץ בניתוח הנתונים ובתהליכי הכתיבה במחקר עיוני

היועצים שלנו יסייעו לך בכתיבת הרקע התיאורטי למחקר עיוני, ביישום התיאוריה עצמה במתודולוגיה ובניתוח וביישום כלי הניתוח באופן המתאים לנושא ולמערך המתודולוגי של המחקר. הם יסייעו לך גם להקפיד על הבאת דברים בשם אומרם וברצף הנכון, ולבצע הבחנה בין פארפרזה לבין ציטוט.

תרגום ברמה אקדמית גבוהה

המתרגמים שלנו יתרגמו לך את כל הצעת המחקר, או רק התקציר שלה, מעברית לאנגלית. התרגומים שלנו הינם ברמה אקדמית גבוהה מאוד ולכן הם משקפים יכולת גבוהה בכתיבה אקדמית של מסמכים מורכבים, כמו עבודת הדוקטורט.

מרגישים לבד מול הצעת המחקר שלכם לעבודת הדוקטורט אשר אתם מתכננים או עורכים? צריכים עזרה בכתיבה אקדמית של מסמכים אקדמיים מורכבים? לומדים לימודי דוקטורט בשלוחה זרה וחסרה לכם הנחיה? זקוקים לייעוץ סטטיסטי על ידי סטטיסטיקאים המתמחים בסיוע לדוקטורנטים? פנו אלינו ונלווה אתכם בכל שלבי כתיבת הצעת המחקר לדוקטורט.